STENBUS

současný název od 2008
dřívější název (od 1995): Stanislav Jirásek - STENBUS
sídlo: Jana Čerstvého 42, 155 31 Praha 5 - Lipence
země: Česká republika (Praha)
web: stenbus.cz
Dnešní společnost STENBUS vznikla roku 1995 jako fyzická osoba pod názvem Stanislav Jirásek - STENBUS. Teprve v prosinci 2008 bylo přistoupeno k přeměně právní formy na společnost s ručením omezeným a k dnešnímu pojmenování. V zájmu přehlednosti evidence jsou zde souhrnně uvedeny veškeré dopravní aktivity jak firmy, tak samotných bratří majitelů, pakliže se týkají veřejné dopravy.

Zpočátku se dopravce zabýval především zajišťováním náhradní dopravy za tramvaje a subdodávek za další soukromé společnosti. Postupem času došlo k rozšíření poskytovaných služeb o nepravidelnou autobusovou dopravu a zaměstnanecké svozy do logistických center, a to především na východním okraji hlavního města. Od jara 2008 do jara 2009 se autobusy společnosti subdodavatelsky hojně vyskytovaly na linkách Veolie Transport Praha; v březnu 2009 se firma následně začlenila mezi plnohodnotné dopravce v rámci PID, kdy obsluhuje linky převážně v jihovýchodní části Prahy. S postupujícím časem se jejich počet výrazně navýšil; struktura linek se pak proměnila především poté, co v prosinci 2019 vstoupily v platnost nové smlouvy na městské linky. Od léta 2015 do května 2020 STENBUS pravidelně figuroval opět jako subdodavatel nejrůznějších dopravců PID, kterým pomáhal s řešením jejich personální nouze. Postupně se jednalo o například o Arrivu Praha a Střední Čechy, ČSAD MHD Kladno, OAD Kolín nebo Martina Uhera.

Od června 2011 do konce března 2020 byla v provozu přímo pod jménem Stanislava Jiráska také linka 137444 Praha - Strakonice - Vimperk - Stachy (- Kvilda). číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
ČKD Tatra 1 vůz
Vezeko 2 vozy
MÖSLEIN 1 vůz
U tohoto dopravce evidujeme celkem 165 vozů, z toho 154 v majetku a 11 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
Poslední úprava: 11. 8. 2020.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání