STENBUS

terajší názov od 2008
skorší názov (od 1995): Stanislav Jirásek - STENBUS
sídlo: Jana Čerstvého 42, 155 31 Praha 5 - Lipence
krajina: Česká republika (Praha)
web: stenbus.cz
Dnešní společnost STENBUS vznikla roku 1995 jako fyzická osoba pod názvem Stanislav Jirásek - STENBUS. Teprve v prosinci 2008 bylo přistoupeno k přeměně právní formy na společnost s ručením omezeným a k dnešnímu pojmenování. V zájmu přehlednosti evidence jsou zde souhrnně vedeny veškeré dopravní aktivity jak firmy, tak samotných bratří majitelů.

Zpočátku se dopravce zabýval především zajišťováním náhradní dopravy za tramvaje a subdodávek za další soukromé společnosti. Postupem času došlo k rozšíření poskytovaných služeb o nepravidelnou autobusovou dopravu a zaměstnanecké svozy do logistických center, a to především na východním okraji hlavního města. Od jara 2008 do jara 2009 se autobusy společnosti subdodavatelsky hojně vyskytovaly na linkách Veolie Transport Praha. V březnu 2009 se firma následně začlenila mezi plnohodnotné dopravce v rámci PID, kdy obsluhuje linky převážně v jihovýchodní části Prahy. S postupujícím časem se jejich počet výrazně navýšil, struktura linek se pak proměnila především poté, co v prosinci 2019 vstoupily v platnost nové smlouvy na městské linky. Od léta 2015 STENBUS pravidelně figuroval opět jako subdodavatel nejrůznějších dopravců PID, kterým pomáhal s řešením jejich personální nouze. Postupně se jednalo o Arrivu Praha a Arrivu Střední Čechy, ČSAD MHD Kladno, OAD Kolín nebo Martina Uhera. Naposledy STENBUS v roli subdodavatele figuroval mezi prosincem 2019 a květnem 2020, a to na jeho bývalé baště, lince 209.

Od června 2011 do konce března 2020 byla v provozu přímo pod jménem Stanislava Jiráska linka 137444 Praha - Strakonice - Vimperk - Stachy (- Kvilda). Jestli bude její provoz po odeznění pandemie čínského viru obnoven, je v tuto chvíli nejasné. čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
ČKD Tatra 1 vozidlo
Vezeko 2 vozidlá
F. X. Meiller 1 vozidlo
MÖSLEIN 1 vozidlo
V evidencii tohto dopravcu je celkovo 163 vozidiel, z toho 152 v majetku a 11 zapožičaných.
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
Posledná úprava: 24. 5. 2020.
Uvítame akékoľvek upresnenie a doplnenie. Môžete sa nám ozvať na e-mail alebo do diskusného fóra.

Rýchle vyhľadávanie