ČSAD POLKOST

současný název od 8/1992
sídlo: náměstí Smiřických 16, 281 63 Kostelec nad Černými lesy
země: Česká republika (Středočeský kraj)
web: www.csadpolkost.cz, Facebook
Firma ČSAD POLKOST vznikla v srpnu roku 1992 a o rok později zprivatizovala provozovnu Kostelec nad Černými Lesy původně spadající pod ČSAD Kolín. Z ní vypravoval autobusy na některé své linky také podnik ČSAD Praha Vršovice a přestože zde neměl provozovnu formální, převzal tyto výkony rovněž ČSAD POLKOST. V červnu 2010 společnost koupila dopravce BADO BUS, čímž získala i odstavnou plochu v rámci Prahy.

Tradiční baštou dopravce je oblast Černokostelecka, jež je od září roku 2000 zaintegrována pod PID. Firma také dominuje v oblasti spojení tohoto regionu s hlavním městem, které je postaveno na lince 381 jezdící do Prahy z Čáslavi, Kutné Hory a Zásmuk, 382 ze Sázavy či Jevan a 387 z Uhlířských Janovic. Většina spojů na nich je vedena kloubovými autobusy značky MAN, kterých má dopravce v rámci České republiky bezkonkurečně nejvíce. Od konce listopadu 2009 firma posílila také mimo svou domovinu, a to o linku 325 jezdící z Uhříněvsi do Čestlic. Zajímavou kapitolou v téže době byla mezinárodní linka 000302 Praha – Mezigorje, dlouhodobou záležitostí je pak zajišťování smluvní dopravy pro firmu Beneš a Lát.

Od pohlcení společnosti BADO BUS byl ČSAD POLKOST spojen také s městskou linkou 232 propojující extravilánem Háje a pražskou Uhříněves (v dubnu 2017 vyměněna za l. 226 jezdící z Hájů do Lipan a Benic). K ní se v červnu 2013 přidala polookružní linka 115 jezdící k Městskému archivu. Obě zmíněné linky dopravce obhájil v roce 2019 v rámci výběrového řízení a navrch získal ještě 227 jezdící do Nedvězí a noční 903 spojující Palmovku, Uhříněves a Královice. Mimoto se autobusy firmy objevují i na školní lince 270 z Pitkovic do zastávky Na Vartě. Speciálním příběhem v rámci pražského provozu bylo zajišťování linky X17 během rekonstrukce tramvajové „T“ křižovatky v Kobylisích na podzim roku 2005, kde se objevoval jeden z minibusů Mercedes-Benz Vario nebo zajišťování odpoledního vloženého spoje linky 293 z Mokré na Háje. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
U tohoto dopravce evidujeme celkem 154 vozů, z toho 150 v majetku a 4 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
Poslední úprava: dnes.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání