ČSAD JIHOTRANS

současný název od 1997
dřívější název (od 1990): ČSAD Dopravní služby České Budějovice
dřívější název (od 1949): ČSAD České Budějovice
sídlo: Pekárenská 255/77, 370 21 České Budějovice
země: Česká republika (Jihočeský kraj)
web: www.jihotrans.cz
Podnik ČSAD České Budějovice vznikl v roce 1949 jako součást národního podniku Československá automobilová doprava. Od roku 1952, kdy došlo k decentralizaci podniku ČSAD a vzniku jednotlivých krajských národních podniků, se stal jedním z dopravních závodů národního podniku Československá státní automobilová doprava České Budějovice.

V roce 1960 v souvislosti s novým krajským a okresním členěním ČSSR vznikl samostatný národní podnik Československá státní automobilová doprava České Budějovice podřízený Okresnímu národnímu výboru a kromě hlavního závodu v Českých Budějovicích měl také provozovny v Trhových Svinech a v Týně nad Vltavou. Od roku 1963 byl podnik dopravním závodem 201 krajského národního podniku Československá státní automobilová doprava České Budějovice podřízeného Krajskému národnímu výboru. Národní podnik ČSAD České Budějovice byl v roce 1989 transformován na státní podnik.

V roce 1990 byl dosavadní dopravní závod vyčleněn do samostatného státního podniku ČSAD Dopravní služby České Budějovice, který byl v roce 1997 privatizován společností ČSAD JIHOTRANS.

Od září 2015 došlo k rozdělení společnosti na čtyři samostatné firmy, kterými jsou GW BUS, GW JIHOTRANS, GW LOGISTICS a GW DIESEL. Veškeré autobusy a výkony v osobní dopravě převzal nástupnický dopravce GW BUS. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
Karosa 1 vůz
U tohoto dopravce evidujeme celkem 321 vozů, z toho 310 v majetku a 11 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
Poslední úprava: 1. 12. 2020.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání