ČSAD JIHOTRANS

terajší názov od 1997
skorší názov (od 1990): ČSAD Dopravní služby České Budějovice
skorší názov (od 1949): ČSAD České Budějovice
sídlo: Pekárenská 255/77, 370 21 České Budějovice
krajina: Česká republika (Jihočeský kraj)
web: www.jihotrans.cz
Podnik ČSAD České Budějovice vznikl v roce 1949 jako součást národního podniku Československá automobilová doprava. Od roku 1952, kdy došlo k decentralizaci podniku ČSAD a vzniku jednotlivých krajských národních podniků, se stal jedním z dopravních závodů národního podniku Československá státní automobilová doprava České Budějovice.

V roce 1960 v souvislosti s novým krajským a okresním členěním ČSSR vznikl samostatný národní podnik Československá státní automobilová doprava České Budějovice podřízený Okresnímu národnímu výboru a kromě hlavního závodu v Českých Budějovicích měl také provozovny v Trhových Svinech a v Týně nad Vltavou. Od roku 1963 byl podnik dopravním závodem 201 krajského národního podniku Československá státní automobilová doprava České Budějovice podřízeného Krajskému národnímu výboru. Národní podnik ČSAD České Budějovice byl v roce 1989 transformován na státní podnik.

V roce 1990 byl dosavadní dopravní závod vyčleněn do samostatného státního podniku ČSAD Dopravní služby České Budějovice, který byl v roce 1997 privatizován společností ČSAD JIHOTRANS.

Od září 2015 došlo k rozdělení společnosti na čtyři samostatné firmy, kterými jsou GW BUS, GW JIHOTRANS, GW LOGISTICS a GW DIESEL. Veškeré autobusy a výkony v osobní dopravě převzal nástupnický dopravce GW BUS. čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
Karosa 1 vozidlo
MAN 1 vozidlo
Renault 1 vozidlo
Tatra 1 vozidlo
MARO 1 vozidlo
Niewiadow 1 vozidlo
Podlešák 11 vozidiel
Technosport 1 vozidlo
V evidencii tohto dopravcu je celkovo 321 vozidiel, z toho 310 v majetku a 11 zapožičaných.
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
Posledná úprava: dnes.
Uvítame akékoľvek upresnenie a doplnenie. Môžete sa nám ozvať na e-mail alebo do diskusného fóra.

Rýchle vyhľadávanie