STUDENT AGENCY

současný název od 1996
sídlo: náměstí Svobody 86/17, 602 00 Brno - město
země: Česká republika (Jihomoravský kraj)
web: www.studentagency.cz, Facebook
Společnost STUDENT AGENCY byla podnikatelem Radimem Jančurou založena v roce 1996, původně jako cestovatelská agentura, která zprostředkovávala studijní nebo pracovní pobyty, od čehož je odvinut název společnosti.

Z hlediska dopravního se začal zabývat nejprve mezinárodní dopravou směrem do západní Evropy. 5. ledna 2004 vyjíždí v trase Praha - Brno jeho první vnitrostátní linka. V roce 2015 začíná expandovat také v zahraničí, a to zejména na Slovensku. V roce 2009 začíná provozovat železniční dopravu pod hlavičkou dopravce RegioJet. Mezi lety 2011 a 2020 ve spolupráci s Deutsche Bahn provozoval také Jančura linky z Prahy do Mnichova a Norimberku. Zázemí měl dopravce nejprve ve Velké Bíteši, později přesídlil do pražských Vysočan.

Od roku 2000 se zabývá také prodejem letenek a o dva roky později zakládá cestovní agenturu Orbix, která je nyní největší v republice. V roce 2010 spouští web dovolená.cz porovnávající nabídky různých cestovních kanceláří. V roce 2013 se stala majoritním vlastníkem taxislužby Tick Tack a v roce 2016 zakládá další taxislužbu - Green Prague. V lednu 2018 však taxislužby prodává firmě Taxi Praha. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní

Zapůjčené a testované vozy

U tohoto dopravce evidujeme celkem 364 vozů, z toho 363 v majetku a 1 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
Poslední úprava: dnes.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání