DPÚK

současný název od 2008
dřívější název (od 2004): Dopravní podnik Ústeckého kraje
sídlo: Rotavská 2656/2b, 155 00 Praha 5 - Stodůlky
země: Česká republika (Ústecký kraj)
web: www.dpuk.cz
DPÚK, nástupnická společnost ČSAD BUS Ústí nad Labem v Ústeckém kraji. Společnost provozovala v době své největší slávy většinu linkové dopravy v ZVS pro Ústecký kraj, dále MHD v Žatci, Lounech, Bílině, Krupce, Varnsdorfu, Litoměřicích a Lovosicích a mnoho dálkových linek primárně do Prahy (část z nich po roce 2006 provozovala dceřiná společnost DP Intercity), ale též například Žatec - Karlovy Vary nebo z Ústí nad Labem do Krkonoš. Po sporu s Ústeckým krajem ohledně plateb za ZVS dopravce opouští linky v ZVS, postupně i komerční dopravu a většinu měst MHD. Do veřejných zakázek se buď nehlásí, nebo je prohrává.

Zajímavou epizodou byl provoz linky do pražské ZOO nebo linky "Řípská pouť". Část linek po DPÚK byla v letech 2018-2019 převedena pod sesterský podnik DP CITY, část linek přebírá poté ČSAD Česká Lípa (nástupnický podnik ČSAD BUS Ústí nad Labem v Libereckém kraji), což platí i pro linky, které později přecházejí do PID (např. Louny - Praha).

Poslední štací DPÚK je MHD v Žatci.

Dopravce provozoval velké množství vozidel zn. Ekobus, což byly autobusy SOR na CNG. Vyráběla je firma Ekobus, jedna z dceřiných firem DPÚK a ČSAD Česká Lípa.

DPÚK byl spolu s ČSAD autobusy Plzeň jediným bývalým podnikem ČSAD, který si zachoval celokrajsou působnost v rámci kraje. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
U tohoto dopravce evidujeme celkem 395 vozů, z toho 391 v majetku a 4 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
Poslední úprava: 11. 7. 2024.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání