DP Mladá Boleslav

současný název od 1997
sídlo: Václava Klementa 1439, 293 01 Mladá Boleslav II
země: Česká republika (Středočeský kraj)
web: www.dpmlb.cz, Facebook
Dopravní podnik Mladá Boleslav, s.r.o. byl založen v červnu roku 1997 a ihned zahájil zkušební provoz na okružní lince do Josefova Dolu. Od 1. října 1997 poté převzal MHD od dosavadního dopravce Seco Trans.

Zpočátku společnost zajišťovala provoz na 12 linkách, dále jejich počet vzrostl na 15, později 18 a v dnešních dnech firma obsluhuje celkem 21 linek. Tyto linky jsou vedeny nejen po Mladé Boleslavi a sousedících Kosmonosích, ale zasahují také do obcí v okolí Boleslavi. Kromě toho dopravce provozoval také bezplatnou linku k obchodnímu centru Olympia.

Výrazné změny nastaly v souvislosti s vypuknutím pandemie viru Covid-19 - nejprve doprava přešla do prázdninového režimu a byly zavedeny speciální linky S1, S2 a L1 až L4 pro seniory nad 65 let. O dva týdny později byly běžné linky zcela zastaveny a k 1.4.2020 utichl provoz i na seniorských linkách a RZ většiny autobusů byly dány do depozitu. 27.4. se v speciálním režimu rozjelo několik linek, svážejících zaměstnance Škoda Auto ze stanovišť rozmístěných po městě. Běžní občané si museli na první linky počkat až od 14.5., kdy byl obnoven provoz páteřích linek A, B, C a o den později byl zrušen svoz pro Škodu Auto. Obsluhu obcí kolem Mladé Boleslavi zajistilo od 18.5. osmero linek R1 až R8 a trojice městských linek RM1 a až RM3, která je pod pozměněným názvem v provozu dodnes. 1.6. se do provozu vrátila i většina číselných linek a postupně došlo ke zrušení příměstských rychlolinek, čímž došlo až na mírné změny k návratu k původnímu, "předcovidovému" období. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
U tohoto dopravce evidujeme celkem 96 vozů, z toho 84 v majetku a 12 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
Poslední úprava: 29. 6. 2022.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání