Dopravní podnik Sokolovsko

současný název od 3. 6. 2024
dřívější název: LIGNETA autobusy
sídlo: Severní 872/15, 360 05 Karlovy Vary - Rybáře
země: Česká republika (Karlovarský kraj)
web: www.ligneta.cz, Facebook
Dopravní společnost LIGNETA zajišťuje (navazujíce na fyzickou osobu Jan Schmid - LIGNETA) dopravu od roku 1990, přičemž na pravidelných linkách v okrese Karlovy Vary se s jejich autobusy můžete setkat od roku 1997. Zaujímá oblast od Ostrova až po Teplou. Společnost v roce 2019 má linky rozděleny pod tři různá IČO (AD ligneta regional bus a BUS LIGNETA a Ligneta autobusy). AD zajišťuje komerční spoje, BUS LIGNETA spoje v ZVS Karlovarského kraje a Ligneta autobusy pak MHD Sokolov. V minulosti dopravce provozoval také MHD Ostrov, dálkové linky do Plzně i Prahy či mezinárodní linku do Wiedenu. Několik let měl s Václavem Vaněčkem (VV autobusy) jedny licence na některých trasách. Pozůstatky jsou dodnes patrné na linkách se stejným koncovým číslem, Ligneta má předčíslí 421, VV autobusy 420.

Na podzim roku 2018 dopravce získal dotaci na nákup osmi nových autobusů pro relaci Karlovy Vary - Chodov. Od ledna 2019 dopravce provozuje MHD v Sokolově a okolních obcích.

31.12.2023 dopravce ukončuje provoz na krajských linkách, vyjma relace Karlovy Vary - Chodov, která není předmětem smlouvy s krajem. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se starají
U tohoto dopravce evidujeme celkem 132 vozů, z toho 129 v majetku a 3 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se starají
Poslední úprava: 6. 7. 2024.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání