SAD Banská Bystrica

současný název od 1993
dřívější název (od 1993 (jen část)): SAD Brezno
dřívější název (od ? (jen část)): ČSAD Brezno
dřívější název: ČSAD Banská Bystrica
sídlo: Partizánska cesta 97, 974 67 Banská Bystrica
země: Slovensko (Banskobystrický kraj)
Podnik ČSAD Banská Bystrica vznikl v roce 1949 jako součást národního podniku Československá automobilová doprava. Od roku 1952, kdy došlo k decentralizaci podniku ČSAD a vzniku jednotlivých krajských národních podniků, se stal dopravním závodem 1601 národního podniku Československá státní automobilová doprava Banská Bystrica.

V roce 1960 v souvislosti s novým krajským a okresním členěním ČSSR vznikl samostatný národní podnik Československá státní automobilová doprava Banská Bystrica podřízený Okresnímu národnímu výboru. Od roku 1963 byl podnik dopravním závodem 901 krajského národního podniku Československá státní automobilová doprava Banská Bystrica podřízeného Krajskému národnímu výboru. Národní podnik ČSAD Banská Bystrica byl v roce 1989 transformován na státní podnik a současně došlo k osamostatnění provozovny Brezno (nově dopravní závod 917). V roce 1993 byla po privatizaci nákladní dopravy vyčleněna autobusová doprava do nově vzniklého státního podniku Slovenská autobusová doprava Banská Bystrica.

V roce 1995 došlo k vyčlenění SAD Banská Bystrica do samostatného státního podniku s názvem Slovenská autobusová doprava Banskobystrická dopravná spoločnosť, vznikl rovněž podnik SAD Brezno, který byl v roce 1999 k SAD Banská Bystrica opět připojen. V roce 2001 došlo k transformaci na akciovou společnost, která od roku 2007 začala používat opět zkrácený název SAD Banská Bystrica. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
není zdaleka kompletní (vedlejší produkt jiných evidencí)
U tohoto dopravce evidujeme celkem 84 vozů, z toho 78 v majetku a 6 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
není zdaleka kompletní (vedlejší produkt jiných evidencí)
Poslední úprava: 22. 5. 2024.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání