Autobusy Karlovy Vary

terajší názov od 2001
sídlo: Sportovní 578/4, 360 01 Karlovy Vary - Drahovice
krajina: Česká republika (Karlovarský kraj)
web: www.autobusy-kv.cz, stránka na Facebooku
Provozovatelem autobusové dopravy v bývalém Západočeském kraji byla společnost ČSAD autobusy Plzeň. V souvislosti se vznikem nového krajského uspořádání v roce 2002 pak byla firma rozdělena tak, aby rozdělení respektovalo nové hranice krajů. Tím vznikla společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s., jako 100% dceřiná společnost firmy ČSAD autobusy Plzeň a.s. Ta měla provozovny Aš, Cheb, Kadaň, Karlovy Vary, Kraslice, Mariánské Lázně a Sokolov a zajišťovala dopravní obslužnost kraje v okresech Cheb a Sokolov. V souvislosti s krizí v autobusové dopravě v roce 2006 se s autobusy karlovarského ČSAD můžeme setkat také na linkách v oblasti Klášterec nad Ohří. Pokud jde o městskou dopravu, působí autobusy této firmy v Chebu, Aši a Sokolově. Zmínit musíme také mezinárodní linky do měst v německém pohraničí, Selb a Bad Elster v Sasku či Wiesau v Bavorsku. Význam mají i dálkové linky spojující Karlovarský kraj s Plzní a také s Prahou, a to buď přes Plzeň, Karlovy Vary a nebo přes Chomutov. Další tradiční linky, do Brna či do Vídně, jsou dnes již minulostí.

Vozový park je tvořen autobusy jak tuzemské, tak zahraniční výroby. Zatímco na místních linkách se setkáme obvykle s autobusy Karosa, SOR a Iveco, na dálkových linkách nejsou výjimkou nepříliš obvyklé Karosy GT 11 a HD 12 nebo Mercedes O 350 Tourismo. Od roku 2007 doplňují vozový park především Mercedesy Intouro II, nasazované jak na místní, tak i na dálkové linky. V souvislosti se zvýšením potřeby autobusů při převzetí dopravy na Klášterecku se ve vozovém parku objevily také ojeté nízkopodlažní MANy z Německa a "vrakoidní" Karosy řady 700 z ČSAD Vsetín, ty byly rozděleny do různých provozoven jako náhrada za autobusy s poněkud novějším "datem narození", které byly přesunuty na Klášterecko.

V roce 2015 AKV získalo několik oblastí při soutěžích v Ústeckém kraji. Nově tedy byly založeny provozovny Šluknov, Chomutov, Most a Litoměřice, poslední provozovnou v Ústeckém kraji zůstává provozovna Kadaň. Zároveň se v Karlovarském kraji začínají objevovat subdodávky. Zejména jde o dopravce ER-Bus, dále se také objevuje Midway společnosti Lextrans Bus z Čisté na Rakovnicku.

V roce 2018 AKV ukončilo své působení na MHD v Sokolově a postupem času se stejně jako jeho jižní sestra ČSAD autobusy Plzeň přestává objevovat na NAD za České dráhy. Rovněž v tomto roce také AKV ukončilo poslední dálkové linky do Prahy. Úplně poslední linkou byla 411450 Aš - Karlovy Vary - Praha, která ukončila provoz dne 10.6.2018. Poslední pár spojů obsloužil vůz 2K9 8936.

V roce 2019 AKV získalo po pádu společnosti BusLine (resp. TD Bus) skupinu linek na Vejprtsku. Pro tuto oblast má AKV uzavřenou smlouvu do ledna 2021, autobusy sídlí v provozovně Kadaň. V tomto roce také AKV jako jediný dopravce v Ústeckém kraji rozhodlo o neskončení na linkách DÚK, bude na nich působit až do konce roku 2024. V únoru začíná AKV provozovat MHD v Litoměřicích a v květnu AKV získává provoz MHD v Klášterci nad Ohří. čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
Irisbus 29 vozidiel
Iveco 28 vozidiel
Karosa 202 vozidiel
MAN 7 vozidiel
Mercedes-Benz 47 vozidiel
ROŠERO - P 7 vozidiel
SKD 3 vozidlá
Solaris 2 vozidlá
SOR 121 vozidiel
STRATOS AUTO 10 vozidiel
Bova 1 vozidlo
Den Oudsten 6 vozidiel
B B96
Ford 3 vozidlá
Ikarus 6 vozidiel
Jonckheere 2 vozidlá
Neoplan 1 vozidlo
Renault 4 vozidlá
Škoda 1 vozidlo
Avia 1 vozidlo
Ford 1 vozidlo
Iveco 1 vozidlo
Agados 3 vozidlá
JP 1 vozidlo
Velorexport 6 vozidiel
V evidencii tohto dopravcu je celkovo 513 vozidiel, z toho 499 v majetku a 14 zapožičaných.
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
Posledná úprava: dnes.
Uvítame akékoľvek upresnenie a doplnenie. Môžete sa nám ozvať na e-mail alebo do diskusného fóra.

Rýchle vyhľadávanie