AUDIS BUS

terajší názov od 6/2001
skorší názov (od 11/1992): AUDIS HC

staršie logá

do 2004?

od 2004?
sídlo: Soukenická 242, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
krajina: Česká republika (Královéhradecký kraj)
web: www.audis.cz
Společnost AUDIS HC byla založena na podzim roku 1992 a zpočátku se zabývala nákladní automobilovou dopravou. Teprve v roce 1995 vstoupila také do osobní dopravy, když přijala nabídku městského úřadu Rychnov nad Kněžnou na provozování zdejší nově vznikající MHD. O rok později se firma na základě výhry ve výběrovém řízení na provozovatele ZDO v horských oblastech Rychnovského okresu dostává k meziměstským spojům, k jejichž dalšímu rozvoji došlo během roku 1998. V červenci 2001 byla autobusová doprava vyčleněna do dceřiné společnosti AUDIS BUS.

Samostatná kapitola zdejšího provozovatele dopravy je služba autobusu na zavolání tzv. RadioBUS. Ten zde poprvé vyjel v prosinci 2003, přičemž od té doby se systém značně vyvinul a došlo také k navýšení jejich počtu.
Princip je jednoduchý – autobus jede podle pevného jízdního řádu v daném směru co nejkratší trasou podle níž jsou zastávky. Pokud chce cestující tuto službu využít, tak musí zavolat nejméně 30 minut předem na telefonní číslo uvedené v JŘ a dát tak najevo, že s ním (respektive s konkrétní zastávkou) má řidič při cestě počítat. Pod službu RadioBus spadá také MarketBUS nebo RadioBUS Turista. Výhoda tohoto projektu spočívá v úsporách na linkách s malou přepravní poptávkou, vynecháváním některých lokalit i faktem, že tyto spoje obsluhují výhradně mikrobusy.

V současné době dopravce provozuje MHD v několika menších městech v Podorlickém regionu, a to konkretně v Rychnově nad Kněžnou, Týništi nad Orlicí, Kosteleci nad Orlicí, Třebechovicích pod Orebem a Žamberku. Dále zajišťuje pravidelnou linkovou dopravu na Rychnovsku a Náchodsku, zmíněné RadioBusy či neveřejnou smluvní přepravou zaměstnanců do průmyslových areálů v Pardubicích. Přes léto zajišťuje provoz cyklobusů, potažmo v zimě skibusů. V neposlední řadě poskytuje nepravidelnou tuzemskou i zahraniční přepravu zejmena pro školy a další organizace. čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu

Prenajaté, zapožičané a testované vozidlá

V evidencii tohto dopravcu je celkovo 99 vozidiel, z toho 98 v majetku a 1 zapožičaných.
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
Posledná úprava: 12. 5. 2020.
Uvítame akékoľvek upresnenie a doplnenie. Môžete sa nám ozvať na e-mail alebo do diskusného fóra.

Rýchle vyhľadávanie