ASIANA Transport

terajší názov od 2008
skorší názov (od 1993): ASIANA
sídlo: Terronská 876/68, 160 00 Praha 6 - Bubeneč
krajina: Česká republika (Praha)
web: www.asiana.cz
Společnost ASIANA byla založena v roce 1993 původně jako cestovní kancelář. V součastnosti firma poskytuje kompexní služby v oblasti cestovního ruchu a to prostřednictvím dceřiného portálu Letuška.cz, který je zaměřen na prodej levných letenek. Mezi další aktivity se řadí například autopůjčovna, cestovní pojištění nebo ubytování. Hitem posledních letech jsou tzv. Eurovíkendy a studium v zahraničí.

V roce 2000 začala společnost provozovat pravidelnou autobusovou dopravu na trase Praha - Karlovy Vary. Provoz této linky byl však po delší době konkurenčního boje se STUDENT AGENCY v roce 2007 ukončen.

Od srpna 2008 provozoval dopravce autobusovou dopravu pod jménem nově vzniklé firmy ASIANA Transport. Původní linka byla nahrazena novou, která vedla v trase Karlovy Vary - Praha - Brno. Přestože během provozu došlo ještě k několika změnám v četnosti spojů nebo k samotné úpravě trasy linky, došlo v prosinci 2009 k jejímu definitivnímu ukončení a to z prakticky stejných důvodů jako tomu bylo o dva roky dříve. čítať ďalej

Vozidlový park

Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
V evidencii tohto dopravcu je celkovo 23 vozidiel, z toho 18 v majetku a 5 zapožičaných.
Stav evidencie tohto dopravcu
kompletná
Správca evidencie tohto dopravcu
Posledná úprava: 20. 5. 2020.
Uvítame akékoľvek upresnenie a doplnenie. Môžete sa nám ozvať na e-mail alebo do diskusného fóra.

Rýchle vyhľadávanie