TOURING BOHEMIA

současný název od 2007
dřívější název (od 1992): Bohemia Euroexpress International
sídlo: Křižíkova 344/6, 186 00 Praha 8 - Karlín
země: Česká republika (Praha)
web: www.elines.cz
Společnost Bohemia Euroexpress International byla založena v říjnu 1992 jako dceřiná pobočka německé firmy Deutsche Touring GmbH. Koncem ledna 2007 poté došlo k přejmenování na současný název TOURING BOHEMIA.

Od svého vzniku se dopravce zabývá provozováním pravidelných mezinárodních linek po Evropě pod značkou Eurolines, což je organizace spojující více než tři desítky společností z různých států podílejících se na provozu husté autobusové sítě napříč celou Evropou.

V letech 2006 až 2011 obsluhoval dopravce také vnitrostátní linku z Prahy do Brna a v roce 2009 několik spojů mezi Prahou a Hradcem Králové. Kromě pravidelných linek firma nabízela zájezdovou a smluvní dopravu, například pro cestovní kanceláře.

Vozový park společnosti tvořily výhradně zájezdové autobusy zahraniční výroby s komfortní výbavou na dlouhé cesty. Mimo vlastní flotilu byly využívány vozy řady smluvních dopravců, které ve většině případů hájily barvy Eurolines. V minulosti, a to hlavně na počátku provozu, se na linkách objevovaly i německé autobusy mateřské firmy z Frankfurtu nad Mohanem.

K 1. prosinci 2014 byl vozový park společně s řidiči a vybraným personálem převeden pod dopravce Gumdrop bus. číst dále

Vozový park

Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
U tohoto dopravce evidujeme celkem 41 vozů, z toho 37 v majetku a 4 zapůjčených.
Stav evidence tohoto dopravce
kompletní
O evidenci tohoto dopravce se stará
Poslední úprava: 3. 7. 2022.
Našli jste chybu nebo máte nějaké doplnění? Napište nám na e-mail nebo do diskusního fora.

Rychlé vyhledávání