DATA AUTOTRANS

aktueller Name seit 2004
frühere Name (seit 1993): Richard Bílý - DATA AUTOTRANS

alte Logos

frührer

bis jetzt
Sitz: Dvouletky 405/26, 100 00 Praha 10 - Strašnice
Staat: Česká republika (Praha)
Web: www.dataautotrans.cz, Link an Facebook

Pod značkou DATA AUTOTRANS začal autobusovou dopravu provozovat Richard Bílý v roce 1993. Obchodní společnost s názvem DATA AUTOTRANS byla založena v roce 2004.

Dopravce se věnuje zejména nepravidelné autobusové dopravě a provozuje také několik linek smluvní přepravy, např. z komerčního areálu CTPark Prague East v průmyslové zóně Nupaky ke stanici metra Opatov, nebo z areálu Nagano Park ke stanici metra Želivského. Mezi další partnery patří Amazon Logistic Park v Dobrovízi, Nexen Tyre Europe v průmyslové zóně Triangle a FM Česká v Tuchoměřicích. V letech 2002 až 2007 obsluhoval také pravidelnou mezinárodní linku 000215 z Prahy do Košic. Dále v současné době provozuje linky:

• Aquabus: Čestlice, Aquapalace - Opatov (od 7.5.2008, int. cca 60 minut)
od léta 2015 vybrané spoje prodlouženy na Chodov

• Fashion Arena Shuttle bus: Náměstí Republiky - Fashion Arena Štěrboholy ( od 1.8. 2015, 1 pár spojů)

Společně s dopravcem Premiant City Tour a dříve i Best Car zajišťuje v Praze též službu HOP ON-HOP OFF. Všechny vozy jsou vybaveny sluchátky s výkladem ve 23 jazycích a je zde přítomna asistentka. Přestupní jízdenky platí 24, nebo 48 hodin. Nově je možno zakoupit i jízdenku na jeden okruh platnou 90 minut. V roce 2018 jsou v provozu tyto linky:

• Zelená linka: Na Příkopě - Obecní dům - Opletalova - Václavské nám. - I.P. Pavlova - Resslova - Pivovar Staropramen - Kampa - Karlův most - Strahovský klášter - Pražský hrad - Královské zahrady - Zámecké schody - Staroměstské nám. - Nám. Republiky - Na Příkopě (int. 15 minut)

• Červená linka: Na Příkopě - Vyšehrad - Corinthia Towers - I.P. Pavlova - Hlavní nádraží - Televizní věž Žižkov - Hotel Hilton - Na Příkopě (int. 60 minut)

Pro úplnost dodejme, že Richard Bílý vlastní i cestovní agenturu Best Tour, a dříve také již zmíněný Best Car. číst dále

Fahrzeugliste

Stand der Fahrzeugliste dieses Verkehrsunternehmer
in Vorbereitung
Fahrzeuglisteverwaltung
Bei diesem Verkehrsunternehmer sind uns 135 Fahrzeuge bekannt, davon 131 in Besitz und 4 Leihfahrzeuge.
Stand der Fahrzeugliste dieses Verkehrsunternehmer
in Vorbereitung
Fahrzeuglisteverwaltung
Letzte Änderung: 19. 1. 2021.
Fehler gefunden? Haben Sie etwas zu ergänzen? Schreiben Sie uns an email oder in Forum.

Schnelle Suche